Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

Зустріч з митцями

Традиційно Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів у рамках святкування Дня міста для долинян і гостей пропонує виставки творчих родин Прикарпаття. Цьогоріч – це була родина керамістів Чорних (подружжя Ореста і Марії та їх сина Миколи), яка тривала з 15 серпня до 5 вересня. Долиняни та гості міста мали чудову можливість познайомитися з косівською керамікою родини Чорних: Ореста Миколаєвича 30 творів, Марії Іванівни – 15, Миколи Орестовича – 40. І що цікаво, кераміка родинного тріо беззаперечно є косівською, бо колись, перед тим як приїхати у м. Косів – центр Гуцульщини, родина Чорних проживала в с. Косів, що на Тернопільщині. Як висловилась п. Марія Чорна: «..Косівська кераміка не тільки ввійшла

до духовної спадщини України, але перебуває на шляху внесення до складу духовної спадщини ЮНЕСКО».

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

гуцульська кераміка – це…

Розглядаючи сюжетні композиції на гуцульських виробах Ореста, Миколи і Марії Чорних відвідувачі виставки мали можливість побачити особливий світ етнічної групи, що проживає в Карпатах – гуцулів, яку з особливою теплотою і любов’ю змалювали на керамічних виробах митці. Щиро дякуємо їм за це!

У рамках відзначення Дня музею, саме в останній день експозиції виставки, відбулась зустріч долинян з майстрами гуцульської кераміки, під час якої Орест Миколаєвич, як завідувач кафедри Косівського училища прикладного і декоративного мистецтва Львівської Національної академії Мистецтв (ЛНАМ), запрошував долинських школярів до вступу у мистецькі заклади м. Косова. При цьому, викладач навчального закладу детально розповів про матеріально-технічну базу КІПДМ ЛНАМ, гордістю якого вважається музей – навчально-виховний та популяризаторський центр унікального гуцульського мистецтва, працю гуртків, умови прийому вступників тощо. Школярі – учасники зустрічі, – почули, що за таким переліком спеціалізацій як «художній розпис», «художній метал», «художні вироби з шкіри», «художня вишивка та моделювання одягу», «художні вироби з дерева», «художня кераміка», «художнє ткацтво», – можна здобути у цьому закладі освітньо-кваліфікований рівень «молодший спеціаліст», та за полегшеною формою продовжити навчання в художньому інституті Косова. Орест Миколаєвич переконував молодь, що «кожній особистості притаманний талант, тільки потрібно його знайти і розвинути». До того ж, – запевнив п. Орест, – коли отримаєте художню освіту, ви забезпечені від важкої праці». Цю думку підтримав також майстер-студент Микола, поділившись випадками зі свого життя, переконуючи,

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

перші навики майстерності

що «.. можна не тільки заробляти гроші, але мати можливість працювати творчо», що «художній фах за кордоном дуже ціниться». Під час зустрічі п. Марія Чорна згадала, як «у 1993 р. відвідала Долинську дитячу художню школу, яка видалась їй гарною і дуже затишною», і запевнила, що «кожен учень чи студент художнього закладу Косова, є частинкою родини косівських викладачів…».

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

відання від Л.І.Фреїв

Учасники зустрічі мали нагоду побачити збільшену копію поштової марки родини Чорних, та почути розповідь про наявність в державному обігу монет номіналом 5 і 10 гривень про гуцульську кераміку.

Упродовж зустрічі учасники заходу мали нагоду поспілкуватися з майстрами гуцульської кераміки, отримати вичерпну відповідь про правила прийому вступників в майбутньому. а в другій частині зустрічі для всіх присутніх Микола Орестович  та Орест Миколаєвич провели один за одним два майстер-класи: «виготовлення вази» та «розпис тарілочки».

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

розпис тарілочки від майстра кераміки

На завершення зустрічі від музею «Бойківщина» мистецькій родині було вручено подарунки – збірку видань та туристичну продукцію  про наше мальовниче містечко. Навзаєм, п. Орест Чорний подарував від родини керамістів до фондів музею власний твір – керамічний з розписом таріль «Олені» та мистецький альбом «Олекса Бахматюк. Художня кераміка» про одного із основоположників  гуцульського гончарного мистецтва. Привітала працівників музею з Днем народження музею «Бойківщина» і директор Долинської централізованої бібліотеки Фреїв Людмила Іванівна, подякувала за щиру співпрацю між закладами і побажала всього найкращого.

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

танок групи підтримки спортивних команд

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

Східний танець

Велике і щире спасибі вчителю загальноосвітньої школи № 6 Галині Василівні Круліковській за наданий час і можливість учням цієї школи бути на зустрічі і почерпнути багато знань та інформації.

Опісля зустрічі, вітаючи працівників музею зі Святом, для всіх присутніх та гостей виступили вихованці школи танцю Оксани Судол, а саме Мар’ян Жмуркевич, Микола Кліщ, Софія Пиндзин, Наталя Гошилик, які виконали три таночки: «Бойківська полька», «Святковий вальс», «Карпатський драйв». Чергували з ними виступи і

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

“Карпатський драйв”

Завершила роботу виставка кераміки родини Чорних

“Святковий вальс”

вихованці Студії східного та сучасного танцю «Грація», які виконали «Танок групи підтримки спортивних команд» хореографа Мар’яни Дубровної та серію східних таночків «Хіп-Хоп», «Табла», «Шаабі», «Міжансе», «Баладі»  під керівництвом Лариси Кордасевич.

Щиро дякуємо за участь та привітання!!! До нових зустрічей у музеї «Бойківщина»!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).