Виставкова діяльність Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» саме в цей час планує бути надзвичайно цікавою, адже на початку серпня, а саме 8-10 серпня 2014 р. очікуємо урочисті відзначення 100-річчя з дня народження наших славних долинян, Почесних громадян міста Омеляна Антоновича та ювілею кардинала Мирослава Івана – Любачівського.
У шановних закордонних гостей – лауреатів Премії благодійного фонду Тетяни і Омеляна Антоновичів, представників делегацій міст-побратимів, представників музейної та культурної інтелігенції району і області, туристів, долинян та гостей Долинщини буде змога ознайомитися з новими виставками та оновленими експозиціями музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.
Саме цьогоріч фонди музею «Бойківщина» представили весь арсенал експонатів, що розповідають про життя та благодійну працю Омеляна Миколовича та Тетяни Михайлівни Антоновичів у виставці «До 100-річчя з Дня народження Омеляна Антоновича – славного долинянина, великого патріота України, відомого мецената в Україні і за кордоном, засновника благодійної фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів, фундатора Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» та пам’ятника «Борцям за Українську державу»».
Увазі відвідувачів та гостей пропонується перегляд повної колекції сірників подружжя Антоновичів з різних куточків світу, зразки одягу та особисті речі подружжя Антоновичів, серед яких косметика професора медицини Тетяни Михайлівни та її колекція гребінців. Здивує відвідувачів традиція американського колективу високоповажних лікарів проводжання на пенсію – це саморуч виготовлені чималі вітальні листівки і найцікавіше – її сукня dress–cod до урочистих прийомів.
100-річному ювілею кардинала Мирослава-Івана Любачівського також будуть присвячуватися наступні експозиції, а саме «Виставка про Блаженійшого Патріарха», яку підготував Інститут Історії Церкви Українського Католицького Університету (м. Львів), експозиція колекції видань Кардинала з Івано-Франківської єпархії УГКЦ, виставка іконопису сестер Людмили та Олександри Федорів з с. Яворова Долинського та с. Петранки Рожнятівського р-нів – художніх робіт іконопису на склі.
І досі залишається відкритою виставка, розміщена в залі сакральних памяток – «Мінівархітектура бойківських церков», до якої пропонуємо долучитися майстрам міні архітектури долинян і не тільки…
У рамках відкриття пам’ятника славетному подружжю Антоновичів, плануємо організувати «Живу виставку», що презентуватиме для гостей із зарубіжжя, всієї України і не тільки, 67 портретів – Лауреатів премії Тетяни і Омеляна Антоновичів і всі охочі будуть мати можливість відкрити для себе різноманітність праці в ім’я рідної незалежної України і української держави загалом, а можливо і познайомитися з лауреатом…
Саме в ці дні, кожен відвідувач музею, а особливо гості міста, зможуть ознайомитися з розгорнутою експозицією з фондів музею «Бойківщина» «Письменники Долинщини», переглянувши творчі здобутки наших краян.
В рамках традиційного для музею «Бойківщина» проекту «Творчі родини» познайомимо цьогоріч долинян з творами подружжя львівських художників Наталії Курій-Максимів та Максом Максимів, у творчому доробку яких колекція живопису, творів малюнку на склі, глиняних виробів тощо.
Також у рамках проекту «Відкриваємо нові імена», плануємо представити Вашій увазі виставку робіт майстрині з Долинщини Галини Надієвської-Колодій – картини вишивка бісером.
Цьогоріч, а саме у літній період, плануємо кардинально змінити експозицію залу «Природа» з допомогою науковців з Львівського природничого музею. Маємо намір заздалегідь повідомити долинян та гостей міста про унікальний екскурс у світ дольодовикового періоду з дивною назвою «Старуня».
Вашій увазі запропонуємо оновлену експозицію «Долина нафтова», яка відповість на запитання «Звідки береться «чорне золото»?».
Не пропустіть.
Виставки, присвячені ювілейним святкуванням є відкритими і кожен з Вас, наші дорогі краяни є може долучитися до її поповнення та вдосконалення.
Водночас запрошуємо волонтерів, незалежно від віку професії та вподобань для допомоги, порад у праці виставкової діяльності.
Музей «Бойківщина» чекає Вас!!!
Тетяна Гнатковська
науковий співробітник музею «Бойківщина»