Одним з напрямків роботи Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів є виставкова діяльність. Вже доброю традицією у виставковій діяльності стало проведення щорічно близько 20 виставок – традиційно як мінімум одна виставка у місяць.
Мета виставок – розвивати та популяризувати ремесла та пам’ятки, що ще збереглися на Бойківщині, а також сучасне та давнє мистецтво, інформувати про нові види мистецтва, які є часом зовсім непізнаними серед нас чи у нашому краї, прививати любов до рідного бойківського краю.
Хотілося б наголосити, що у музеї «Бойківщина» відбувалися такі відомі виставки, як «Приватна колекція творів українського декоративно-прикладного мистецтва Віктора Ющенка», персональна виставка живопису «Козак Мамай» Ореста Скопа, виставка Стрийського художника Григорія Паламара, виставка воскових фігур із м. Санкт-Петербурга, виставка творчих робіт викладачів Косівського інституту декоративного та прикладного мистецтва та ін..
Традиційно виставляємо роботи долинських художників, а також дітей, які навчаються ремеслам у Долинській районній Станції юних техніків, Будинку Школяра, твори митців нашого бойківського краю різних промислів та ремесел, висвітлюємо життя, побут, звичаї та традиції також інших етнічних груп – гуцулів, лемків, знайомимо з новими течіями у мистецтві.
Слід зауважити, у період святкування свого 10-річчя, краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, діяла експозиція, яка висвітлювала фото самих відомих людей, які відвідали нашу установу, в тому числі і ті, хто тісно співпрацював з нами, експонуючи свої колекції творчих робіт.
Зазвичай, існує тісна злагоджена співпраця з іншими музеями також у виставковому напрямку. До прикладу, недавно Івано-Франківським краєзнавчим музеєм експонувалася колекція народної ноші карпатського краю, в якій були відображений такі етнографічні групи як «Бойківщина», «Гуцульщина», «Опілля» та «Покуття». Звичайно ж вона була доповнена колекцією бойківської ноші з фондів музею Бойківщина. Щойно завершилась виїздна виставка «Світ очима долинян» у Палаці Мистецтв м. Дрогобич. Спільна експозиція фотомитців фотоклубу «Промінь», що діє при музеї «Бойківщина» та колективу долинських художників об’єднала творчі роботи 23 майстрів налічуючи 122 роботи.
З минулого року у музеї діє проект «Бойківська скриня привідкриває свої двері» з метою показати свої фондові колекції. Отож, в рамках цього проекту фонди музею «Бойківщина», представили такі виставки:
1. Виставка «29 січня – Вшанування Героїв Крут» – до 95-річчя подвигу у Крутах.
2. Міні-виставка макетів пам’ятників подружжю Антоновичів до роковин О. Антоновича».
3. Виставка «Вишивка у картинах Ганни Гошилик».
4. Виставка «З любов’ю до рідної пісні та народу» до річниці народження М. Антоновича.
5. Виставка «Бойківська ноша».
6. Виставка «Твори письменників м. Долина».
7. Виставка «Вишивка з Бойківської скрині».
8. Виставка повної колекції скринь з фондів музею «Бойківщина».
9. Виставка колекції вишитих килимів з фондів музею «Бойківщина».
Цьогоріч ми продовжуємо співпрацю з музеями, які стали нашими добрими друзями.
На сьогоднішній день діє «Виставка до сторіччя з дня народження Омеляна Антоновича, нашого славного долинянина, великого патріота України, відомого мецената в Україні і за кордоном, засновника благодійного фонду Тетяни і Омеляна Антоновичів, фундатора Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та пам’ятника «Борцям за Українську державу». В експозиції фондами музею вперше представлені повна колекція сірникових коробок, особисті речі та одяг подружжя, колекція світлин, зібрання копій документів з рукописного відділу Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, макети пам’ятників для вшанування пам’яті подружжя Антоновичів у м. Долина, книги з приватної бібліотеки Омеляна Антоновича та ін..
Першою сходинкою святкування 100-річчя з Дня народження Кардинала Мирослава Івана Любачівського, долинянина, Верховного Архієпископа Греко-католицької церкви України, стала «Виставка бойківського іконопису» студентів Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці, до заснування якого Кардинал Мирослав долучився.
Щойно завершилася виставка видатного майстра живопису Богдана Шляхтича з Калуша.
На даний час кожен відвідувач може помилуватися виставкою вишитих робіт Світлани Сидоренко «Краплина душі», яка налічує окрім близько 50 вишиваних картин, також і колекцію вишиваних писанок.
Також триває персональна виставка різбляра нашого краянина з с. Солукова Михайла Веселого. В експозиції – скульптури малого і середнього розміру і не тільки…
Саме з 9 березня розпочала діяти виставка «Шевченківська Світлиця долинян» приурочена 200-річю народження великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. В експозиції – твори долинських художників, широко представлена мініархітектура церков, будівель – твори випускників Долинської художньої школи та гуртківців Долинської районної Станції юних техніків, неординарні роботи із соломи та ін., присвячені Українському генію.
В планах на цей рік маємо намір повністю оновити експозицію залу «Природи», а також працювати над експозицією таких виставок:
Виставка митців живопису до Дня Весни,
Виставка писанок Ігора Завозіна до Свята Пасхи,
Мистецтво витинанки,
Виставка творів родини митців до Дня міста,
Виставка присвячена періоду Другої світової війни,
Виставка робіт митців ковальства, Виставка повстанської сорочки,
Виставка новорічних та різдвяних композицій, прикрас, оберегів, дідухів шопок, солом’яних павуків.
100-річчю з дня народження кардинала М. Любачівського присвячується
Виставка митців сучасного іконопису;
Виставка робіт сучасного іконопису митців сестер Федорів;
Виставка «Життя і праця долинянина Кардинала Мирослава Любачівського – в документах і свідченнях»
Фонди презентують: виставка священичого одягу з фондів музею, – присвячена 100-річчю з дня народження кардинала М. Любачівського,
Щиро запрошуємо всіх долинян та жителів Долинщини до співпраці. Інформацію про діючі виставки ви зможете знайти на сайті музею «Бойківщина». Кожен митець може долучитися до виставки на будь-яку тематику, попередньо зателефонувавши. Або ж може звернутися до нас при бажанні виставити свою колекцію творчих робіт.
Отож, ласкаво запрошуємо до виставкових залів музею «Бойківщина»!
Тетяна Гнатковська
науковий співробітник музею «Бойківщина»