23 січня 2014 року у Палаці мистецтв Дрогобицького краєзнавчого
музею відбулося урочисте відкриття виставки «Світ очима долинян», яка представлена роботами Долинського народного фотоклубу «Промінь», що діє при краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та творчими роботами художників Долинщини. Глибокі за змістом, з цікавим сюжетом світлини долинських фотомитців, які отримують нагороди не тільки у всеукраїнських, але й у міжнародних конкурсах, вже вдруге запрошують дрогобицьку публіку поринути у світ творчості та краси. Насправді спільним колективом
долинські художники і фотомитці вперше представляють свої роботи на виставці, в якій взяли участь 24 автори , представивши 123 роботи.
На виставці експоновані пейзажі в техніці олійного живопису та серія акварелей Івана Гуралевича, широко відомого в Україні і далеко за її межами, роботи на релігійну тематику та портрети художника Олег Лавріва, пейзажі, натюрморти та квіти авторства Михайла Гошовського, графічні роботи Богдана Фреїва із серій «Відчайдушний марш гетьмана Дорошенка», «Церкви Долини» і доробок у техніці акварелі та сангіни, серія акварелей Йосипа Ужели. Також презентували свої роботи майстер живопису Степан Теліжин, художники Долини з вільною тематикою: Надія Дичка, член Національної Спілки письменників України, Ярослав Савчин, член Національної спілки журналістів, Оксана Сподар, викладач долинського природничо-математичного ліцею та Юрій Ващенко з с-ща Вигода.
Розпочався захід зі слів привітання директора музею «Дрогобиччина» Алли Гладун, яка попросила вшанувати пам’ять за загиблими активістами Київського Майдану хвилиною мовчання, та повідомила присутніх, що організатори вагалися над доцільністю проведення виставки в такий нелегкий та вирішальний час для нашої країни. Однак, все ж, не помилковим виявилось рішення провести виставку, присвятивши її полеглим героям у боротьбі нашого народу за свободу України. І всі гості погодилися, що такий мистецький, своєрідний спосіб пропагування краси рідного краю – це вираження нашої підтримки українським братам, наша щирість, моральність української душі.
У подальших виступах завідуючої виставкою діяльністю Надії Кікти, наукового співробітника музею «Бойківщина» Тетяни Гнатковської та керівника фотоклубу «Промінь» Марії Юсип, художників: Івана Гуралевича, Олега Лавріва, Степана Теліжина, Оксани Сподар, працівника Дрогобицького музею Івана Дудича, члена Національної спілки композиторів України, музикознавця, викладача Дрогобицького державного училища ім. В. Барвінського Володимира Грабовського, викладача образотворчого мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Жанни Ясеницької звучали слова подяки, слова захоплення мистецьким потенціалом долинян, слова сподівання на подальшу співпрацю двох музеїв та двох міст, слова віри в краще майбутнє для нашого українського народу…
Зокрема, слід зазначити, що у своєму виступі Володимир Грабовський наголосив, що і Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина», так і Дрогобицький краєзнавчий музей – «живі інституції, які не можна прирівнювати до музею воскових фігур», адже вони активно співпрацюють з громадськістю міста.
Приємною несподіванкою для всіх присутніх наприкінці святкової зустрічі було почути вірш митця і педагога Оксани Сподар, яка склала його дорогою на відкриття виставки:
Художнику! Ти зупиняєш мить!
Торкає пензель твій барвисті струни…
Все, що в минуле завтра відшумить,
Все, що в душі неспокоєм бринить,
На полотні твоїм навіки юне!
Вивчаєш серцем мову кольорів,
Їх радісні грайливі переливи…
Ти б світ увесь веселкою зігрів,
Спинив холодну музику вітрів,
Щоб всім жилося мирно і щасливо!
На жаль, пекельна віхола війни
Вже чорними снігами повіває…
О, Господи! Всіх нас охорони!
Всевладною рукою зупини
Всіх тих, хто кривдить, нищить, убиває!..
Дай ворогам прозріння й каяття!
Хай не проллється більш ні краплі крові!
Жорстокість хай піде у небуття,
А на палітрі нашого життя
Хай сяють барви щастя і любові!
Відкриття виставки відбулося за присутності великої кількості відвідувачів різного віку, в тому числі, студентів Дрогобицького музичного училища, які схвально оцінили побачене, і що служить підтвердженням вислову давніх римлян: «Життя коротке – мистецтво вічне» і ми сподіваємося на дальшу співпрацю
Адміністрація музею «Бойківщина»