«Мій ідеал – це творчість і життя мого батька»
Тетяна Чаборик
Теплого вересневого дня 11-го числа 2015 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулася зустріч з Тетяною Чаборик, відомою художницею з м. Калуша. Це був останній день роботи виставки, на якій майстер монументального і станкового малярства презентував роботи, виконані авторською технікою, також на полотні, картоні, ДСП, шовку і навіть на наждачному папері.
Долиняни та гості міста мали приємну нагоду знайомитися з роботами художниці ще з 17 серпня ц.р. І хоча персональна виставка п. Тетяни мандруючи Карпатами була окрім Калуша в інших містах: Івано-Франківську, Бережанах, Трускавці, багато туристів з різних областей України, святкуючи День Незалежності та День міста разом з долинянами, вперше відкривали для себе творчість прикарпатської художниці.
Ще з дитинства, ідеалізуючи особистість батька, вважала своїм покликанням – стати художником. Як висловилась п. Тетяна, «мій ідеал – це життя і творчість мого батька. Прагну досягти тої завершеності, яка була в нього, любові, гармонії, істинної свободи». Для себе ж визначила: «розгадати своє покликання, а потім докласти максимум зусиль для його реалізації».
Калушанка вперше заявила про себе, як про талановитого митця, при виконанні дипломної роботи Харківського художнього училища в 1973 р., чим зуміла привернути увагу відомих майстрів малярства до своєї творчості. Під час праці в Художньому фонді м. Івано-Франківська, отримала рекомендації для праці портретистом у посольстві Радянського Союзу у В’єтнамі. За кордоном працювала протягом 2,5 років. Згадуючи роботу за кордоном, п. Тетяна розповіла історію, коли потрібно було написати портрет величезного розміру в’єтнамського лідера Хо Ши Міна, без рами і полотна всього за три дні, і як, завдяки винахідливості, вдалося благополучно з цим завданням впоратися.
З 1973 р. є учасником багатьох персональних та колективних виставок в Україні і за кордоном.
Тематика робіт пані Тетяни найрізноманітніша: від портретів – до натюрмортів, від світу квітів та дерев – до пластики жіночих образів.
Тетяни Чаборик одразу працює в багатьох напрямках: монументальне та станкове малярство, проект-ескізи інтер’єрів, панно, поліграфія, книжкова ілюстрація, розпис на тканині та склі, рекламна продукція, декоративно-прикладна творчість – такий широкий спектр діяльності художниці.
Роботи калуської художниці знаходяться у державних закладах та приватних колекціях не тільки України, але й Європи, США та В’єтнаму. Виконані гуашем, аквареллю, темперою та олією випромінюють сонячне світло, позитив і життюрадісниість, відвертість і щирість.
Під час теплої зустрічі у музеї Тетяна Михайлівна розповідала і про свого батька – художника Михайла Коломійця, яким дуже захоплюється і пишається, також про подорожі Америкою, які надихають «творити не зупиняючись» та неординарність американських картинних галерей. Пані Тетяна також поділилася приємною новиною про участь в художній виставці «Позаду пензля» виставкової зали Rowayton Art Centre в містечку Ровейтон штату Коннектикут (США) та отримання почесної премії (3-місце за картину-мініатюру «Погляд»), яка надає дозвіл працювати в журі художніх виставок та конкурсів (штат Коннектикут), та «вільний квиток» у всі галереї вказаного штату.
Мисткиня перебуває у постійному пошуку, працює як в рідному Калуші, так і періодично виїжджає до Америки, де проживає дочка Ірина, щоб набратися натхнення, розпочати ще одну віть прекрасного у своїй творчості.
На разі Тетяна Чаборик готується до чергової персональної виставки, яка відбудеться наприкінці місяця у фортечній галереї «Бастіон» (м. Івано-Франківськ).
Протягом вечора багато теплих слів пролунало на адресу Тетяни Михайлівни. Привітати особисто п. Тетяну прийшли Я.Д. Савчин (головний редактор газети «Свіча», член Національної спілки журналістів України), В.В. Олійник (голова долинської «Просвіти», член Національної спілки письменників України, С.С. Теліжин (майстер живопису), О.С. Сподар (викладач Долинського природничо-математичного ліцею), Н.М. Жгута (викладач образотворчого мистецтва Долинської СШ 1-3 ст.) зі своїми вихованцями та ін.
Свої враженні від перегляду виставки учасники зустрічі також залишили у Книзі відгуків.
Опісля зустрічі, Тетяна Михайлівна подарувала одну з своїх робіт, а саме картину «Дерево», фондам музею «Бойківщина» і ми щиро вдячні їй за це.
На згадку про творчу зустріч з долинянами п. Тетяна отримала в дарунок збірники «З історії Долини».
Ми, долиняни, щиро бажаємо Тетяні Михайлівні успіхів на творчому шляху; не зупинятися на досягнутому, а завжди йти вперед; до нових зустрічей у нашому місті!
Тетяна Гнатковська,
науковий співробітник музею «Бойківщина»