Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Виставка «Лауреати Фундації Антоновичів. Знайомтеся.»

Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів запрошує з 25 вересня 2014 р. відвідати виставку «Лауреати Фундації Антоновичів. Знайомтеся.», що відбувається у рамках заходів присвячених 100-річчю з Дня народження Омеляна Антоновича. Виставка презентує фотопортрети лауреатів премії Фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів та їхні вислови про Фундацію, Україну, життєві цінності.

Постать Омеляна Антоновича, уродженця міста Долини, діяча ОУН, доктора права, легендарного патріота і мецената добре відома не лише в Україні, а й за її межами. Протягом всього життя Омелян Антонович боровся за Україну і словом, і ділом, не шкодуючи для добрих справ коштів, зароблених важкою працею. Його внесок для України, і для Долини зокрема, просто неоціненний. Разом з дружиною Тетяною Омелян у 1980 р. заснував доброчинну організацію «Фундація Тетяни і Омеляна Антоновичів». Мета її – моральна і фінансова підтримка найвизначніших досягнень у галузі української  літератури, мови, мистецтва, історії, політології, щоб сприяти національному відродженню, формуванню духовно-інтелектуальної еліти, привернути увагу до України і цим прискорити процес інтеграції нашої науки й культури у загальний процес. Премія Фундації – це свого роду Нобелівська премія за внесок у розвиток українознавства. За всі ці роки Фундація переказала на розвиток української освіти та культури близько трьох мільйонів доларів.

Першими лауреатами премії стали Василь Барка (1981 р.) за роман «Свідок для Сонця Шестикрилих», Василь Стус за збірку «Палімпсести» та Орест Субтельний за дослідження «Мазепинці: український сепаратизм на початку XVIII століття» (The Mazepist: Ukrainian Separatizm in the early Eighteenth Century) (1982 р.). У подальші роки діяльності Фундації цю нагороду отримали знані літератори та науковці, серед яких: Ліна Костенко, Валерій Шевчук, Іван Дзюба, В’ячеслав Брюховецький, Михайлина Коцюбинська, Роман Шпорлюк, Юрій Андрухович, Лінда Гордон, Збігнев Бжезінський, Богуміла Бердиховська, о. Борис Ґудзяк, Оксана Забужко. та інші. Всього лауреатами премії стали 67 людей з 10 країн світу. 33 з України, 15 з США, 6 з Канади, 2 Великобританії, 2 Польщі,також з Італії, з Росії, з Румунії, Франції та Швейцарії. З великою приємністю нагадуємо про те, що цьогоріч лауреати Фундації: В’ячеслав Брюховецький, Ігор Калинець, Андрій Содомора, Леонід Фінберг, Юрій Шаповал, Микола Рябчук та інші завітали в Долину на урочисті заходи з нагоди відзначення 100-річчя Омеляна Антоновича, та залишили для фондів музею «Бойківщина» спогади про нашого славного земляка і щирі вітання долинянам

До складу першого журі премії Фундації Антоновичів входили Юрій Шевельов, Григорій Грабович та Богдан Рубчак. Заснована і проваджена Антоновичами Фундація продовжує діяти і до сьогодні під керівництвом трьох директорів, яких вибрали фундатори. Це доктор Ігор Воєвідка, який живе у штаті Невада, адвокат Роман Слоневський зі штату Вірджинія, та доктор Андрій Левицький з м. Чикаго. Вони успішно продовжують справу Фундації Антоновичів.

Щиро всіх запрошуємо завітати на виставку і «познайомитись» з людьми, що були удостоєні почесної нагороди від Омеляна і Тетяни Антоновичів.


Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).