З нагоди відзначення в Україні 22 січня – Дня Злуки, у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу однойменна виставка, присвячена трагічним подіям в історії нашої країни – боям за Донецький аеропорт.
Саме в січні 2016 року минає річниця з часу завершення оборони цього важливого стратегічного об’єкту. Українські військові утримували оборону майже 240 днів. З грудня 2014 року Донецький аеропорт обороняли бійці 90-батальйону 81-ої десантної бригади. Під час операції з розблокування нового терміналу декілька бійців разом з командиром потрапили в полон до окупантів.
Рік потому командир батальйону Олег Кузьміних, який провів у полоні 122 дні, згадує події того дня…
«…У батальйоні панував високий патріотичний дух, можливо саме тому його бійці отримали надскладне завдання – утримання цього плацдарму . Втрати були аж занадто великі, як на одну бойову одиницю. Загинуло також дуже багато невідомих бійців і нам слід ніколи не забувати їх героїзм і стійкість».
Весь світ бачив у ті дні відеокадри «ганебного параду»», коли через натовп розлючених «деенерівців» та проросійськи налаштоване українське населення східних українських земель пропускали для подальших знущань побитих і поранених полонених – бійців Донецького аеропорту. Командир розуміє, що таке ставлення – це результат праці пропагандистської російської машини, адже ще недавно жителі Сходу і Заходу жили і працювали разом.
«…Тут питання до нас: чому не змогли донести до них наше бачення розвитку країни? Мені би хотілося, як тільки закінчиться війна, щоб ми змогли повернути цю частину території разом з людьми. Це буде серйозна робота для наших політиків. І хотілося б, щоб вони її виконали старанно і результативно, як її виконали військовослужбовці, захищаючи Донецький аеропорт.
Відділяти цю частину території нашої країни було б не правильно.
Це наша країна.
Це наш обов’язок.
Бої за контроль над летовищем між українськими військами та проросійськими сепаратистами, які почалися у травні 2014 року, тривали вісім місяців і завершилися після повного руйнування старого і нового терміналів аеропорту.
В експозиції «22 січня – День Злуки» – зразки зброї, ворожих снарядів з передової, військові речі, які випозичені на час експонування цієї виставки з фондів музею міста Калуша Івано-Франківської області.
Виставка триватиме до кінця лютого 2016 року.
Ласкаво просимо до ознайомлення!
Слава Україні! Героям Слава!
Рідна Україна – одна і неділима!
Адміністрація музею «Бойківщина»