Після карантинного періоду світової пандемії грипу, яка не обминула і наш Карпатський край, широко відчиняються двері Виставкових залів та музейних закладів. Не є винятком і Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. Надворі з кожним днем вже стає тепліше, Весна запрошує-заманює тепле літо володарювати у горах, долинах та пишних зелених рівнинах. Пасхальна радість майже промайнула, хоча християнам цьогоріч не вдалося цією радістю досхочу порадіти.
Саме тому музей «Бойківщина» запрошує ознайомитися та помилуватися з світлою, ніжною та осяяною позитивом персональною виставкою писанок «Всесвіт у Твоїх долонях» майстрині з Калуша – Наталії Андибур. Це друга персональна виставка майстрині у Долині, перша була презентована у травні 2016 року.
Цьогорічна підбірка мистецьких творів представлена декількома напрямками творчості (налічує понад 50 писанок) та виконана у техніках: художній розпис акриловими фарбами, точковий розпис (point-to-point), холодний фарфор у поєднанні з полімерною глиною, декупаж, пап’є-маше, вишивка стрічкою (королівське рукоділля), ручний розпис, валяння. Слід зазначити, що кожна писанка з любов’ю оздоблена тими чи іншими квітами, тому загалом експозиція чарує та вражає світлістю та позитивом, атмосферою християнської чистоти та душевної доброти, навіює спокій та мир.
Виставка буде цікавою також і любителям поезії, адже майстриня підібрала серію віршів, в яких описана краса тієї чи іншої квітки – вінків Божого Творіння. «Ніжність квітів не може змінити світ, але вона робить його лагіднішим». Дотримуючись цієї тези, більшість писанок п. Наталії прикрашають квіти.
Побіжно кожен поціновувач народного мистецтва має можливість познайомитися з описом квітки за допомогою художнього слова і побачити писанку, оздоблену цією ж красою.
Приємною і смачною родзинкою до виставки, насправді, стала підбірка імбирних пряників (близько 30 шт. смаколиків), розписаних глазур’ю на Великодню тематику. Ця частина виставки буде особливо цікавою для дітей.
Виставка триватиме з 28 травня до 13 липня 2020 року.
Ласкаво просимо завітати у світ писанки, поєднаної з весною!
Інфо про автора:
Андибур Наталя Богданівна 1971 р. н. – м. Калуш.
Працювала вчителькою початкових класів. Мрією було здобути мистецьку освіту. Закінчила Інститут мистецтва Прикарпатського університету
ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ). Пізніше працювала директором музею Н. Кобринської у місті Болехів, у школі-ліцеї № 10 – м. Калуш.
За фахом вчителька. імость Наталя проводить майстер-класи зі створення писанки за допомогою різних технік у навчально-виховних та культурних закладах області, прививаючи любов та уміння до народного мистецтва.
2016 року розпочинається виставкова діяльність бойківської мисткині:
2016 р. квітень – «Розквіта Великдень яблуневим цвітом», м. Рожнятів (ЦРБ).
2016 р. травень – «Розквіта Великдень», Музей історії м. Болехова ім. Р. Скворія.
2016 р. травень-червень – «Розквіта Великдень», м. Долина. Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.
2017 р. – Івано-Франківський Краєзнавчий музей.
2018 р. серпень – «Писанка – символ України», Музей історії Галича, Національний заповідник «Древній Галич».
2019 р. – «Всесвіт у Твоїх долонях», м. Івано-Франківськ, Навчально-методичний центр Прикарпаття.
2019 р. – Виставка писанок у фортечній галереї «Бастіон», м. Івано-Франківськ.
2020 р. лютий – «Всесвіт у Твоїх долонях», м. Івано-Франківськ, Духовна Семінарія.
2020 р. червень-липень – «Всесвіт у Твоїх долонях», м. Долина. Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.
2020 р. 16 травня – прийнята в групу «World Egg Artists Association. New Zealand Egg Art Foundation»
Майстриня є активним учасником фестивалів народного мистецтва, які проходять у Долині, Рожнятові, Калуші, Галичі, Коломиї, Івано-Франківську.
Тож побажаємо майстрині міцного здоров’я, натхнення від Бога вдосконалювати різні техніки та ділитися мистецтвом авторських писанок з мешканцями Прикарпаття і не тільки, далеких подорожей колекціям Україною і за її межами.
/Ви також можете познайомитися із статтею газети «Галичина»/
Адміністрація музею «Бойківщина»