“У фотографа незвичайна професія:
він знаходить щось перш,
ніж люди встигнуть це втратити”
Франк Карсон
«Талановита людина, талановита в усьому» – саме такий вислів зринає в пам’яті, коли дивишся на серію робіт фотовиставки Івана Ярича «Мить. Профіль і анфас». Іван Ярич – знаний як автор 16 книг краєзнавства та гумору, редактор газети з багаторічним досвідом роботи, член Національної спілки журналістів України, член Клубу краєзнавців при музеї «Бойківщина», почесний член фотоклубу «Промінь», постає для нас в новому світлі, як автор персональної фотовиставки.
Як розповідає сам фотомитець, бажання фотографувати з’явилося в нього ще в ранньому віці. Під час навчання в будівельному училищі в місті Свердловськ в Луганській області Івану Якимовичу випала чудова нагода спробувати себе в ролі фотографа. Позичивши фотоапарат в старших друзів з навчального закладу юнакові вдалося не тільки пофотографувати, а й безпосередньо самостійно працювати над обробкою знімків в фотолабораторії. Тогочасний процес творення фотографії вимагав значних затрат часу та технічних навичок, а вже потім творчого підходу, отож фотографування в Івана Ярича змінилося іншими захопленнями, та бажання дивитися на навколишній світ через об’єктив фотокамери залишалося й надалі… Минав час… З появою цифрової фототехніки, коли вже фотограф постає «режисером миті», він знову поринає у світ фотомистецтва. Результатом творчих пошуків, стали чудові світлини, які дозволили сформувати першу персональну фотовиставку «Мить. Профіль і анфас», що презентується в музеї «Бойківщина».
Фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети, тож надати їй змісту, наповнити її, може тільки людина, що має живу творчу уяву. Роботи Ярича відзначаються глибиною змісту, цікавими ідеями, філософсько-психологічними поглядами на життя. Через фотографії автор ділиться з нами миттю побаченого, що зафіксував об’єктив його фотокамери і що ми у вирі повсякдення часто не зауважуємо. Світлини фотовиставки, зокрема: «Смерекові струни», «Барви осені», «У Долині сонце сходить» дозволяють по-новому оцінити красу мальовничих карпатських краєвидів; такі роботи, як: «Не спокушай», «Лауреат шнобелівської премії» – доносять до глядача певні смішні моменти; фотографії «Мереживо років», «Memento mori», «Спочило сонце на Хресті» – спонукають до роздумів про вічне; «Відблиск», «Віртуальний іконостас» – відображають багатопланову композиційно-сюжетну сутність буття, що свідчить про високий рівень професіоналізму та майстерності їх автора.
Захоплені погляди, щирі посмішки, які виникають у відвідувачів фотовиставки свідчать про те, що побачене їх здивувало і схвилювало, адже все, що зроблено з любов’ю та натхненням, знаходить віддзеркалення в людській душі.
Марія Юсип, фотоклуб «Промінь»