В Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбувся День науки на тему «Птахи Підкарпаття», який тривав з 5 по 8 квітня 2011 року. День науки відвідали учні 9-х, 10-х класів Долинської гімназії-інтернату та 6-го класу школи №7. Вони мали змогу оглянути фотовиставку «Птахи Підкарпаття» від Андрія Бокотея.
Андрій Бокотой народився 10 серпня 1966 р. у м. Львові. У 1983 р. закінчив Львівську СШ № 70. З 1980 р. почав займатися науковою роботою, відвідуючи заняття Малої академії наук (МАН) у Львові. З результатами своїх досліджень виступав на конференціях МАН і здобув звання Дійсного члена МАН. Вступиши у 1983 р. до Львівського національного університету ім. І. Франка включився в науково-дослідну роботу по орнітології при кафедрі зоології. За час навчання був відповідальним за програму “Фауна” Дружини охорони природи біологічного факультету, секретарем зоологічного гуртка при кафедрі зоології, головою наукового студентського товариства факультету. У Державному природознавчому музеї НАН України почав працювати у 1988 р. На постійну роботу до музею зарахований після закінчення університету у 1990 р. З 1993 по 1999 рр. закріплений як пошукувач при Інституті і музеї зоології Польської Академії наук у Варшаві.
Наукові інтереси стосуються фауни, населення, екології та охорони птахів, музеєзнавства. Результати наукової діяльності викладені у понад 70 публікаціях, як у вітчизняних, так і в закордонних виданнях. У 1999 р. захистив дисертацію “Орнітофауна міста Львова: чисельність, поширення та зміни”, на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук Польської академії наук. З 2001 р. отримує вчений ступінь кандидата біологічних наук НАН України. Сьогодні займає посаду завідувача відділу проблем антропізації природних екосистем Державного природознавчого музею НАН України.
З 1985 р. член Українського орнітологічного товариства (УОТ), з 1994 р. – Українського товариства охорони птахів (УТОП) та з 1998 р. – Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. З 2004 р. Президент Західноукраїнського орнітологічного товариства.
Окрім фотовиставки, діти переглянули слайд-шоу та послухали лекцію, на котрій науковий співробітник музею «Бойківщина» Ксенія Данилів ознайомила їх з розмноженням, гніздуванням, процесом перельоту птахів і т.і. Багато цікавого школярі дізнались про кожну пташку, представлену на фотовиставці, зокрема про бджолоїдку, яструба, сапсана, синичку, рибалочку…
Цікавинкою цього заходу була пропозиція намалювати пташку, що зустрічається на Україні. Діти із задоволенням приступили до роботи і як результат, зараз в музеї зберігаються їхні яскраві, творчі малюнки.
Слайд-шоу “Птахи Підкарпаття”
- Головна
- Музей Бойківщина
- Магазин
- Новини
- Наукові роботи та статті
- З історії Долини Випуск 1
- “Чорне золото” Долинщини
- Віче окружне в Долині 21 серпня 1884 року. Участь Івана Франка
- Добровільне пожежне товариство
- Долинська геральдика та сфрагістика, або дещо про герби та печатки Долини
- Долинська дитяча художня школа
- Долинська міська дитяча бібліотека-філія
- Долинська міська публічна бібліотека – філія
- Долинська школа естетичного виховання
- Долинській дитячій лікарні – 30 років
- Колонізація
- Костели
- Магдебурзьке право та привілеї
- Метеорологічна станція міста Долини
- Мистецькі колективи РБК
- Районна бібліотека для дітей
- Синагога
- Скарби сивого потоку
- Соціальна і національно-визвольна боротьба в м. Долині і на її околицях
- Спортивна слава міста
- Становлення та розвиток освіти (шкільництва) в м. Долині
- Українське весілля по-долинськи (перша половина ХХ ст.)
- Фелікс П’єстрак – автор книги „Szkic monograficzny salin dolinskich”
- Цвинтарі
- Центральна районна бібліотека
- Церква і «Просвіта» (з історії долинської «Просвіти» 30-х рр. ХХ ст.)
- Церква Різдва Пресвятої Богородиці
- Церква святого Миколая
- Церква святого Михаїла
- Церква Серця Ісуса та Серця Марії
- Церква Успення Пресвятої Богородиці
- Цимбаліст-віртуоз із Долини
- Наукові роботи та статті
- Галерея
- Книга пам’яті
- Центр туризму
- Контакти