Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Натхнений Богом світ краси» у музеї «Бойківщина»

«Натхнений Богом світ краси» у музеї «Бойківщина»

“Сінокоси та жнива” Оксани Стефанишин

З 1 липня 2017 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала свою роботу

«Натхнений Богом світ краси» у музеї «Бойківщина»

“Бойківчанки”              Оксани Стефанишин

виставка колекції ляльок-мотанок, картин виготовлених із соломки та пір’їнок, виробів із пап’є-маше – майстрині із Борислава – Оксани Стефанишин. Мисткиня п. Оксана захоплюється створенням автентичної ляльки – народної ляльки-мотанки. Кожна із колекції – по-своєму унікальна, насичена духовним змістом, має своє призначення і водночас служить родинним оберегом (хати, дитини, сім’ї). Без сумніву, всі мистецькі ляльки створені із любов’ю, а їх близько 100 одиниць.

До уваги відвідувачів виставки ляльки-мотанки в бойківських етнічних костюмах є складовою яскравих композицій (до прикладу: «Господині біля рідної оселі», «Господині в хаті», «Сінокоси», «Жнива», «Лялькова спаленька»). Також ляльки представлені окремими автентичними групами: «Ляльки на родючість і багатство», «Десятиручниця», «Зерновушка», «Калитка-травиця», «Лихоманки», «Пеленашки», «лялька-подорожниця», «лялька на щастя» та ін.  Окремої уваги заслуговує серія ляльок «Княгині», «Берегині», «Бойківчанки»,  «Веснянки», «Лялька-коляда», «Великодня голубка». Причарує гостей і заставить милуватися собою лялька-царівна – «Лялька-Наречена» у весільному вбранні та лялечки, що поєднані у подружній парі – «ляльки-нерозлучниці».

«Натхнений Богом світ краси» у музеї «Бойківщина»

вироби техніки    пап’є-маше

Окремою вагомою частиною виставки, що приверне увагу поціновувачів прекрасного – колекція картин, виготовлених за допомогою соломки, серед яких оригінальна серія із зображенням кораблів, квітів, підбірка сюжетних творів.

Ляльки-мотанки Оксани Іванівни подорожували не тільки Україною, зокрема й Прикарпаттям, але також побували в Іс­панії, двічі на фестивалях у Барселоні, чимало ра­зів на виставках у Польщі.

Отже, не пропустіть. Виставка триватиме до 30 липня ц.р.

Щиро запрошуємо до перегляду виставки «Натхнений богом світ краси Оксани Стефанишин»  вчителів образотворчого мистецтва та керівників шкільних та гуртків позашкільних закладів, вихователів та малюків дитячих садочків, школярів молодшого та шкільного віку, жителів Долини та гостей міста!

Адміністрація музею «Бойківщина»

 Інфодовідка про автора

 Оксана Іванівна Стефанишин народилася і проживає в Бориславі (місті видобутку нафти). Закінчила Бориславську середню школу, у 1986 р. – Дрогобицький нафтовий технікум по спеціальності «Обслуговування і ремонт обладнання нафтових і газових промислів». Працює у ЦБВО (виробництво та ремонт бурового і нафтопромислового обладнання). Спочатку працювала учнем токаря. Та згодом, змінивши такі спеціальності як світлокопірувальник групи конструкторського відділу, обмотувальник елементів електричних машин, – на даний час працює інженером-технологом II категорії технологічного відділу. За сумісництвом – викладацька праця у Надвірнянському навчально-курсовому комбінаті ПАТ «Укрнафта».

Після отримання диплому Івано-Франківського національно-технічного університету нафти і газу, закінчила аспірантуру цього вищого закладу, у доробку – більше 40 наукових праць, серед них – підручник для студентів даної галузі виробництва. У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Прогнозування та підвищення ресурсу редукторів верстатів-гойдалок». Отримала  науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю «Машини нафтової і газової промисловості». З 2015 р. – член-кореспондент Української нафто­газової академії, співавтор монографії «Мобільні вимірювальні системи в нафтогазовій та гірничій промисловості».

Уже багато років п. Оксана не полишає свого захоплення автентичними ляльками-мотанками. Творчість лялькарки із Борислава підкорила серця багатьох шанувальників цього багатовікового народного мистецтва і завдяки цьому народна лялька-мотанка приходить до нас у сучасність і, сподіваємось, піде в майбутнє.

 

 

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).