14 вересня 2021 року, у музеї «Бойківщина» відбулася творча зустріч з нагоди відкриття персональної виставки Лідії Крипак-Уварової «Лабіринт».
Привітати мисткиню прийшли поважні долиняни, серед яких представники влади, освіти, культури та громадськості.
На початку заходу, від імені п. Лідії, виступала Ольга Діденко – професійний екскурсовод – розповідаючи про історію створення картин, натхнення, експериментальність, винайдення свого оригінального стилю, а також про образ і роль жінки, яка представлена, практично, в кожній роботі.
Від імені всіх долинян з привітальним словом виступив Олександр Питлик – начальник відділу культури Долинської міської ради і щиро побажав радувати своєю творчістю не тільки українців, але й іноземців, адже роботи варті того, щоб про них говорили в світі.
Також добрі слова звучали і від колег-художників – Ірини Дмитрів та Богдана Фреїва, які є викладачами Долинської художньої школи.
І, звісно, ми з задоволенням послухали і чоловіка п. Лідії – Андрія Уварова, адже є розуміння, що багатодітній матусі (а такою являється п. Лідія, адже має 4 діточок), щоб так плідно працювати треба мати міцну опору і надійний тил, яким являється її чоловік для неї.
Лідія Крипак-Уварова є жителькою Дрогобича. У 2000 р. завершила навчання у Стрийському художньому технічно-професійному училищі, у 2003 р. закінчила Дрогобицький педагогічний університет ім. І. Франка. Свого часу тривав довгий пошук індивідуальної техніки, стилю. Пані Лідія пробувала свої сили в створенні ікебан з сухотрав, малюванні картин на стружці і рельєфному ліпленні на стіні. Також це була змістовна графіка, а пізніше – створення картин з натуральної шкіри. Варто наголосити, що використовується шкіра, яка вже була у вжитку. Тобто виставка «Лабіринт» є ще й, частково, екологічною!
Лідія Крипак надихається у своїй творчості міфологією, українськими легендами, притчами, історичними подіями. Наприклад, на створення картини зі шкіри «Летюча мить» її надихнув вірш Олександра Олеся «Чари ночі», а з останнього – це створення бога Шума, після виступу гурту Go-A на Євробаченні.
Всі роботи зі шкіри, як 3D-моделі, їх об’єм вселяє відчуття присутності героїв картин серед нас.
Виставка «Лабіринт» представлена не тільки шкірою. Вона умовно поділена на 4 секції, серед яких мають місце ще живописні та експериментальні картини, а також графіка.
Цікаво, що у графіці присутня колаборація з поетесою Оленою Пахольчук, вірші якої доповнюють картини. Витончені лінії, лаконічність кольорів, ледь вловимі деталі – графіку можна розглядати вічно, шукаючи в ній приховані сенси.
Варто зауважити, що перша персональна виставка п. Лідії відбулася не так давно – у 2018 р. і з тих пір вона підкорює серця великих і малих міст. Ми від щирого серця бажаємо не зупинятися на досягнутому, творити і дарувати радість естетичного задоволення ще багатьом людям.
Також щиро запрошуємо долинян відвідати виставку-продаж «Лабіринт», яка ще близько місяця триватиме в музеї «Бойківщина» (м. Долина, Чорновола,2а)
P.S. На виставці діє тематична фотозона, якою може користуватися кожен відвідувач.
Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів
розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих
і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство
для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація
канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства
міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та
необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ
Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).
Цей сайт використовує файли cookie для покращення користувацького досвіду. Продовжуючи користуватися сайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie.