Освіта і музейна справа, перебуваючи під впливом постійних швидкісних змін у суспільному житті, й самі зазнають певних перетворень. І освітяни, і працівники музеїв мають відповідати тим вимогам, які сучасне суспільство ставить перед системою навчання і виховання підростаючого покоління.
Співробітництво музею і школи є взаємовигідним і корисним у сфері виховання дітей. Включення дитини до світу культури через відвідування музею сприяє вихованню творчо і соціально розвиненої особистості, яка бережливо відноситься до багатств природи і суспільного надбання, і на цій основі формується людина з гуманістичною системою цінностей, з цілісним поглядом на оточуючий світ і усвідомленням свого місця в ньому.
В роботі Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» співпраця із школою займає чільне і особливе значення.
Працівниками музею проводиться значна робота з учнями шкіл з метою надання допомоги вчителям в засвоєнні програмного матеріалу і в організації розумного відпочинку дітей, а саме: читання лекції, відвідування тематичних виставок та майстер-класів.
Історична і природнича тематика експозиції, екскурсій, лекцій, майстер-класів музею зорієнтована на загальноприйняті шкільні програми навчання, багато з яких роблять відвідування музею частиною навчального процесу.
Відвідування музею учнями сприяє розвитку інтересу до історії рідного краю, заохоченню учнів до навчально-дослідницької роботи та патріотично-національному вихованню.
Музей виступає місцем пізнання, дослідження, спілкування і спільної творчої роботи. В багатьох дослідженнях доведено, що привитий інтерес до музею з шкільного віку і підтриманий сім’єю й школою є гарантією того, що дитина буде відвідувати музей і виросте всесторонньо розвиненою особистістю.
Мар’яна Кальмук-Дудар
науковий співробітник музею «Бойківщина»