Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Кераміка родини Чорних у музеї «Бойківщина»

Пласт "Захисти і збережи" Орест Чорний

“Захисти і збережи” Орест Чорний

15 серпня 2017 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала свою роботу

Кераміка родини Чорних у музеї «Бойківщина»

Скульптура “Родуми” Микола Чорний

виставка колекції робіт майстрів кераміки Ореста, Марії та Миколи Чорних із Косова Івано-Франківщини. У кожного митця – свій напрямок творчості, багатий практичний досвід, своє бачення і переконання. Та всі роботи (50 найменувань) об’єднані спільною працею, суміжними техніками, мистецьким підходом до колористики, очевидністю авангарду у сімейній творчості, виразною складовою славнозвісної гуцульської кераміки.

Водночас «Кераміка родини Чорних» – це поєднання двох поколінь, гармонія мистецького врівноваженого погляду батька Миколи, дружини Марії та креативного сина Миколи. Будучи в юнацькому віці, кожен з трьох керамістів почав здобувати мистецьку освіту у рідному Косові. А в сьогоденні – батьки викладають, а наймолодший з родини Чорних й досі навчається у вищому мистецькому закладі названого гуцульського міста.

Тарілка "Великдень" Орест Чорний

Тарілка “Великдень” Орест Чорний

Стіл керамічний. родина Чорних

Стіл керамічний.   родина Чорних

Традиції, що колись були започатковані відомими родинами класиків гуцульського гончарного мистецтва Баранюків та Бахматюків, стали для гуцульської родини джерелом натхнення. Це спостерігається у сюжетних композиціях робіт Ореста, Миколи і Марії Чорних, де з особливою теплотою і любов’ю змальовано особливий внутрішній світ гуцулів у їхньому житті і побуті.

Відвідавши виставку, кожен матиме можливість ознайомитися з мистецькими альбомами: Ореста Чорного «Олекса Бахматюк. Художня кераміка», що містить біографічні відомості та роботи народного майстра з кераміки, «Кераміка Ореста та Миколи Чорних» – збіркою колекції мистецьких робіт творчої родини та  бути запрошеним на відпочинок до приватної  садиби родини Чорних «Гуцульська Ватра».

Кераміка родини Чорних у музеї «Бойківщина»

Кераміка для узвару. Микола Чорний

До уваги творчої молоді, вчителів мистецтва загальноосвітніх, дитячої художньої та позашкільних закладів Долини і Долинщини!

Виставка «Кераміка родини Чорних» буде тривати до 5 вересня. І саме цього останнього дня названої експозиції у музеї «Бойківщина», який буде святкувати своє 14-річчя, о 13.00 год. відбудеться зустріч з майстрами кераміки. Учасники цього заходу матимуть нагоду поспілкуватися з викладачами мистецьких закладів Косова, отримати вичерпну відводь про правила прийому на навчання в майбутньому. Також всі присутні будуть учасниками проведених майстер-класів по виготовленню вази та розпису тарілки.

Ласкаво запрошуємо! Не пропустіть!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Інформаційна довідка про майстрів

                               Чорний Орест Миколайович /21.10.1964 р.н./

1987 р.  – закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім. В.І.Касіяна.

1992 р. – Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського. В даний час працює в Косівському інституті

ПДМ ЛНАН на посаді завідуючого циклом ХК.

Виставки: Регіональні: 2002, 2006, 2010; Всеукраїнські: 2001, 2003, 2009, 2011, 2013; Персональні: 2004, 2014, 2017.

                               Чорний Микола Орестович /09.05.1996 р.н./

2011 р. – закінчив Косівську гімназію.

2015 р. – Косівське училище ПДМ ЛНАМ.

2015 р. – вступив в Косівський інститут ПДМ ЛНАМ, навчається й сьогодні.

Виставки: Регіональні: 2013, 2014, 2015; 2017; Персональні: 2014.

                                  Чорна Марія Іванівна /07.06.1971 р.н./

1990 р. – Косівський технікум народних худ. промислів ім. В. І. Касіяна.

2000 р. – Тернопільську Академію народного господарства (спеціальність економіст-правознавець).

2010 р. – Косівський Інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

2012 р. – Івано-Франківський державний університет ім. В. Стефаника

(факультет декоративно-прикладного мистецтва).

Виставки: Регіональні: 2014; 2017; Всеукраїнські: 2015.

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).