Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Ікона хоче доброти та щирості…»

«Ікона хоче доброти та щирості…»

***

12 вересня 2019 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулася зустріч з авторами виставки малярства на склі «Краса благословенного світу».

«Ікона хоче доброти та щирості…»

***

Ще з 23 серпня ц. р. долиняни та гості міста мали можливість знайомитися з іконами та картинами на релігійну тематику та декількома пейзажами Креховецької Людмили та Федорів Лесі. Задум, вибір сюжету, підбір кольорів, поступовість у творчій праці над кожною картиною – художниці-сестри здійснювали разом, і тому на кожну картину в цілому йшло більше півроку, а подекуди і майже рік спільної праці.

Представники влади, освітяни, митці та друзі, школярі Долинської дитячої художньої школи, що прибули на зустріч, змогли вдосталь поспілкуватися тільки з однією художницею – співавторкою виставки – Креховецькою Людмилою. Мистецькі здобутки авторів виставки та працю над іконописом поблагословив парох (УГКЦ) церкви Св. Андрія Первозванного о. Василь Витвицький. Вітали художниць-краянок: секретар міської ради – Віктор Гошилик, в.о. директора музею «Бойківщина» – Ксенія Циганюк, директор Долинської дитячої художньої школи Олег Лаврів, директор Солуківської ЗОШ 1-3 ст. Віра Макар, директор Петранківської ЗОШ 1-3 ст. Богдан Джуган з дружиною, вчитель Долинського наукового академічного ліцею «Інтелект» Оксана Сподар, журналіст Дарія Ониськів та інші. (Слід згадати, що в кінці заходу Д. Ониськів подарувала фондам музею «Бойківщина» власну книгу досліджень про рідне своє та сестер-художниць село Петранка – «Церква в Петранці»).

Чарівні музичні хвилинки від вихованок Долинської школи естетичного виховання ім. М. Антоновича наповнили зустріч з авторами виставки малярства на склі невидимою духовністю (пісні виконали – Соломія Кальмук та Соломія Дирів, гру на скрипці – Марія Головата).

Учасники зустрічі із захопленням слухали розповідь Людмили Ярославівни про перші кроки родинного тандему малювання на склі та першу ікону на полотні, молитовник іконописця та основи приготування стану душі до іконопису, про розмалювання стін яскравими сюжетами Солуківської ЗОШ 1-3 ст., запрошення на міжнародні мистецькі виставки тощо. Водночас майстриня іконопису провела екскурс виставкою малярства, розповіла про особливості авторської техніки, та подякувала всім присутнім за зустріч, в тому числі і друзям та односельцям.

Долинський краєзнавчий музей приєднується до привітань авторам художньої виставки «Краса благословенного світу» Креховецькій Людмилі та Федорів Лесі, – та сподівається, що в недалекому майбутньому нова персональна виставка знову об’єднає митців та шанувальників іконопису та малярства у рідному бойківському містечку Долина. До нових зустрічей!

Адміністрація музею «Бойківщина»

«Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…»

«Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…» «Ікона хоче доброти та щирості…»

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).